![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9741265
*
nr 974 1265
Spegel
med konsol, 1890-tal, höjd: 170+ 73
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2015
kl 18:13:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 07:20:01
1
1.000 kr
17/8 18:07:19
2
800 kr
17/8 18:07:19
1
900 kr (Budbetjänt)
17/8 18:07:45
2
1.000 kr
17/8 18:07:45
1
1.000 kr (Budbetjänt)
17/8 18:08:11
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 974 1265
Spegel
med konsol, 1890-tal, höjd: 170+ 73
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 07:20:01 | 1 | 1.000 kr |
17/8 18:07:19 | 2 | 800 kr |
17/8 18:07:19 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
17/8 18:07:45 | 2 | 1.000 kr |
17/8 18:07:45 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
17/8 18:08:11 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53